"When you're good at something, make that everything."
- Roger Federer -

Davis Cup


 Overzicht
 Titels
 Grand Slams
 ATP World Tour Finals
 ATP 1000 Series
 ATP 500 Series
 Davis Cup
 ABN-AMRO WTT
 Onderscheidingen


 De Davis Cup-statistieken van Roger Federer


Federer is 27 maal uitgekomen voor het Zwitserse nationale team in de Davis Cup.
Daarnaast is Federer n van de vier spelers die zowel de Davis Cup als alle vier Grand Slams heeft gewonnen.

 Wereldgroep 28-14 Hardcourt 23-5 Enkelspel 40-8 Outdoor 12-6 Thuis 27-8
 Wereldgroep Play-Off 22-4 Gravel 16-7 Dubbelspel 12-10 Indoor 40-12 Uit 25-10
 Groep I 2-0 Gras 2-1            
 Groep II 0-0 Tapijt 11-5            
 Groep III 0-0                
 Groep IV 0-0                

Alle wedstrijden in het enkel- en dubbelspel van Roger Federer in de Davis Cup:

 Nr. Speltype Land Partner Tegenstander(s) Uitslag
 Zwitserland - Italië: 3-2 | Wereldgroep, 1e Ronde
 02 t/m 04-04-1999 | Patinoires du Littoral, Neuchatel, Zwitserland (Tapijt - Indoor)
 R2 Enkelspel Italië   Italië Davide Sanguinetti 6-4 6-7 6-3 6-4
 R5 Enkelspel Italië   Italië Gianluca Pozzi 4-6 6-7
 België - Zwitserland: 3-2 | Wereldgroep, Kwart Finale
 16 t/m 18-07-1999 | Primrose T.C., Brussel, België (Gravel - Outdoor)
 R2 Enkelspel België   België Christophe van Garsse 6-7 6-3 6-1 5-7 1-6
 R4 Enkelspel België   België Xavier Malisse 6-4 3-6 5-7 6-7
 Zwitserland - Australië: 2-3 | Wereldgroep, 1e Ronde
 04 t/m 06-02-2000 | Saal Sports Hall, Zrich, Zwitserland (Tapijt - Indoor)
 R2 Enkelspel Australië   Australië Mark Philippoussis 6-4 7-6 4-6 6-4
 R3 Dubbelspel Australië Zwitserland; Lorenzo Manta Australië Wayne Arthurs 3-6 6-3 6-4 7-6
        Australië Sandon Stolle  
 R4 Enkelspel Australië   Australië Lleyton Hewitt 2-6 6-3 6-7 1-6
 Zwitserland - Wit-Rusland: 5-0 | Wereldgroep, 1e Ronde
 21 t/m 23-07-2000 | Kreuzbleiche S. Hall, St. Gallen Zwitserland (Tapijt - Outdoor)
 R2 Enkelspel Wit-Rusland   Wit-Rusland Vladimir Voltchkov 4-6 7-5 7-6 5-7 6-2
 R3 Dubbelspel Wit-Rusland Zwitserland Lorenzo Manta Wit-Rusland Max Mirnyi 2-6 7-6 7-5 7-6
        Wit-Rusland Vladimir Voltchkov  
 Zwitserland - Verenigde Staten: 3-2 | Wereldgroep, 1e Ronde
 09 t/m 11-02-2001 | St. Jakobs Hall, Bazel, Zwitserland (Hardcourt - Indoor)
 R1 Enkelspel Verenigde Staten   Verenigde Staten Todd Martin 6-4 7-6 4-6 6-1
 R3 Dubbelspel Verenigde Staten Zwitserland; Lorenzo Manta Verenigde Staten Jan-Michael Gambill 6-4 6-2 7-5
        Verenigde Staten Justin Gimstob  
 R4 Enkelspel Verenigde Staten   Verenigde Staten Jan-Michael Gambill 7-5 6-2 4-6 6-2
 Zwitserland - Frankrijk: 2-3 | Wereldgroep, Kwart Finale
 06 t/m 08-04-2001 | Patinoires du Littoral, Neuchatel, Zwitserland (Tapijt - Indoor)
 R2 Enkelspel Frankrijk   Frankrijk Nicolas Escudé 4-6 7-6 3-6 4-6
 R3 Dubbelspel Frankrijk Zwitserland; Lorenzo Manta Frankrijk Cedric Pioline 5-7 6-3 7-6 6-7 9-7
        Frankrijk Fabrice Santoro  
 R4 Enkelspel Frankrijk   Frankrijk Arnaud Clement 6-4 3-6 7-6 6-4
 Rusland - Zwitserland: 3-2 | Wereldgroep, 1e Ronde
 08 t/m 10-02-2002 | Olympic Stadium, Moskou, Rusland (Gravel - Indoor)
 R1 Enkelspel Rusland   Rusland Marat Safin 7-5 6-1 6-2
 R3 Dubbelspel Rusland Zwitserland; Marc Rosset Rusland Yevgeny Kafelnikov 2-6 6-7 7-6 2-6
        Rusland Marat Safin  
 R4 Enkelspel Rusland   Rusland Yevgeny Kafelnikov 7-6 6-1 6-1
 Marokko - Zwitserland: 2-3 | Wereldgroep, 1e Ronde
 20 t/m 22-09-2002 | Al Amal Complex, Casablanca, Marokko (Gravel - Outdoor)
 R2 Enkelspel Marokko   Marokko Hicham Arazi 6-3 6-2 6-1
 R3 Dubbelspel Marokko Zwitserland; George Bastl Marokko Karim Alami 6-4 6-1 6-4
        Marokko Younes El Aynaoui  
 R4 Enkelspel Marokko   Marokko Younes El Aynaoui 6-3 6-2 6-1
 Nederland - Zwitserland: 2-3 | Wereldgroep, 1e Ronde
 07 t/m 09-02-2003 | Gelredome, Arnhem, Nederland (Tapijt - Indoor)
 R2 Enkelspel Nederland   Nederland Raemon Sluiter 6-2 6-1 6-3
 R3 Dubbelspel Nederland Zwitserland; George Bastl Nederland Paul Haarhuis 6-3 3-6 4-6 5-7
        Nederland Martin Verkerk  
 R4 Enkelspel Nederland   Nederland Sjeng Schalken 7-6 6-4 7-5
 Frankrijk - Zwitserland: 2-3 | Wereldgroep, Kwart Finale
 04 t/m 06-04-2003 | Zenith Stadium, Toulouse, Frankrijk (Hardcourt - Indoor)
 R2 Enkelspel Frankrijk   Frankrijk Nicolas Escudé 6-4 7-5 6-2
 R3 Dubbelspel Frankrijk Zwitserland; Marc Rosset Frankrijk Nicolas Escudé 6-4 3-6 6-3 7-6
        Frankrijk Fabrice Santoro  
 R4 Enkelspel Frankrijk   Frankrijk Fabrice Santoro 6-1 6-0 6-2
 Australië - Zwitserland: 3-2 | Wereldgroep, Halve Finale
 19 t/m 21-09-2003 | Rod Laver Arena, Melbourne, Australië (Hardcourt - Outdoor)
 R2 Enkelspel Australië   Australië Mark Philippoussis 6-3 6-4 7-6
 R3 Dubbelspel Australië Zwitserland; Marc Rosset Australië Wayne Arthurs 6-4 6-7 7-5 4-6 4-6
        Australië Todd Woodbridge  
 R4 Enkelspel Australië   Australië Lleyton Hewitt 7-5 6-2 6-7 5-7 1-6
 Roemenië - Zwitserland: 2-3 | Wereldgroep, 1e Ronde
 06 t/m 08-02-2004 | Sala Polivalenta, Boekarest, Roemenië (Gravel - Indoor)
 R2 Enkelspel Roemenië   Roemenië Victor Hanescu 7-6 6-3 6-1
 R3 Dubbelspel Roemenië Zwitserland; Yves Allegro Roemenië Andrei Pavel 6-4 1-6 6-3 3-6 10-8
        Roemenië Gabriel Trifu  
 R4 Enkelspel Roemenië   Roemenië Andrei Pavel 6-3 6-2 7-5
 Zwitserland - Frankrijk: 2-3 | Wereldgroep, Kwart Finale
 09 t/m 11-04-2004 | Centre Intercommunal de Glace de Malley, Prilly, Zwitserland (Hardcourt - Indoor)
 R1 Enkelspel Frankrijk   Frankrijk Nicolas Escudé 6-2 6-4 6-4
 R3 Dubbelspel Frankrijk Zwitserland; Yves Allegro Frankrijk Nicolas Escudé 7-6 3-6 6-7 3-6
        Frankrijk Michael Llodra  
 R4 Enkelspel Frankrijk   Frankrijk Arnaud Clement 6-2 7-5 6-4
 Zwitserland - Verenigd Koninkrijk: 5-0 | Wereldgroep, Play-Off
 23 t/m 25-09-2005 | Geneva Palexpo, Genève, Zwitserland (Gravel - Indoor)
 R1 Enkelspel Verenigd Koninkrijk   Verenigd Koninkrijk Alan Mackin 6-0 6-0 6-2
 R3 Dubbelspel Verenigd Koninkrijk Zwitserland; Yves Allegro Verenigd Koninkrijk Andy Murray 7-5 2-6 7-6 6-2
        Verenigd Koninkrijk Greg Rusedski  
 Zwitserland - Servië: 4-1 | Wereldgroep, Play-Off
 22 t/m 24-09-2006 | Geneva Palexpo, Genève, Zwitserland (Hardcourt - Indoor)
 R1 Enkelspel Servië   Servië Janko Tipsarevic 6-3 6-2 6-2
 R3 Dubbelspel Servië Zwitserland; Yves Allegro Servië Ilija Bozoljac 7-6 6-4 6-4
        Servië Nenad Zimonjic  
 R4 Enkelspel Servië   Servië Novak Djokovic 6-3 6-2 6-3
 Tsjechië - Zwitserland: 3-2 | Wereldgroep, Play-Off
 21 t/m 23-09-2007 | Sazka Arena, Praag, Tsjechië (Tapijt - Indoor)
 R1 Enkelspel Tsjechië   Tsjechië Radek Stepanek 6-3 6-2 6-7 7-6
 R3 Dubbelspel Tsjechië Zwitserland; Yves Allegro Tsjechië Tomas Berdych 6-3 7-5 6-7 4-6 4-6
        Tsjechië Radek Stepanek  
 R4 Enkelspel Tsjechië   Tsjechië Tomas Berdych 7-6 7-6 6-3
 Zwitserland - België: 4-1 | Wereldgroep, Play-Off
 19 t/m 21-09-2008 | Centre Intercommunal de Glace Malley, Lausanne, Zwitserland (Hardcourt - Indoor)
 R2 Enkelspel België   België Kristof Vliegen 7-6 6-4 6-2
 R3 Dubbelspel België Zwitserland; Stanislas Wawrinka België Xavier Malisse 4-6 7-6 6-3 6-3
        België Olivier Rochus  
 Italië - Zwitserland: 2-3 | Wereldgroep, Play-Off
 18 t/m 20-09-2009 | Centro Sportivo "Valletta Cambiaso", Genua, Italië (Gravel - Outdoor)
 R2 Enkelspel Italië   Italië Simone Bolelli 6-3 6-4 6-1
 R4 Enkelspel Italië   Italië Potito Starace 6-3 6-0 6-4
 Zwitserland - Portugal: 5-0 | Groep I Europa/Afrika, Kwart Finale
 08 t/m 10-07-2011 | Postfinance Arena, Bern, Zwitserland (Hardcourt - Indoor)
 R2 Enkelspel Portugal   Portugal Rui Machado 5-7 6-3 6-4 6-2
 R3 Dubbelspel Portugal Zwitserland; Stanislas Wawrinka Portugal Frederico Gil 6-3 6-4 6-4
        Portugal Leonardo Tavares  
 Australië - Zwitserland: 2-3 | Wereldgroep, Play-Off
 16 t/m 18-09-2011 | Royal Sydney Golf Club, Sydney, Australië (Gras - Outdoor)
 R2 Enkelspel Australië   Australië Lleyton Hewitt 5-7 7-6 6-2 6-3
 R3 Dubbelspel Australië Zwitserland; Stanislas Wawrinka Australië Chris Guccione 6-2 4-6 2-6 6-7
        Australië Lleyton Hewitt  
 R4 Enkelspel Australië   Australië Bernard Tomic 6-2 7-5 3-6 6-3
 Zwitserland - Verenigde Staten: 0-5 | Wereldgroep, 1e Ronde
 10 t/m 12-02-2012 | Forum Fribourg, Fribourg, Zwitserland (Gravel - Indoor)
 R2 Enkelspel Verenigde Staten   Verenigde Staten John Isner 6-4 3-6 6-7 2-6
 R3 Dubbelspel Verenigde Staten Zwitserland; Stanislas Wawrinka Verenigde Staten Mike Bryan 6-4 3-6 3-6 3-6
        Verenigde Staten Mardy Fish  
 Nederland - Zwitserland: 2-3 | Wereldgroep, Play-Off
 14 t/m 16-09-2012 | Westergasfabriek, Amsterdam, Nederland (Gravel - Outdoor)
 R1 Enkelspel Nederland   Nederland Thiemo de Bakker 6-3 6-4 6-4
 R3 Dubbelspel Nederland Zwitserland; Stanislas Wawrinka Nederland Robin Haase 4-6 2-6 7-5 3-6
        Nederland Jean-Julien Rojer  
 R4 Enkelspel Nederland   Nederland Robin Haase 6-1 6-4 6-4
 Servië - Zwitserland: 2-3 | Wereldgroep, 1e Ronde
 31-01 t/m 02-02-2014 | Spens Sports Centre, Novi Sad, Servië (Hardcourt - Indoor)
 R1 Enkelspel Servië   Servië Ilija Bozoljac 6-4 7-5 6-2
 Zwitserland - Kazachstan: 3-2 | Wereldgroep, Kwart Finale
 04 t/m 06-04-2014 | Geneva Palexpo, Genève, Zwitserland (Hardcourt - Indoor)
 R2 Enkelspel Kazachstan   Kazachstan Mikhail Kukushkin 6-4 6-4 6-2
 R3 Dubbelspel Kazachstan Zwitserland; Stanislas Wawrinka Kazachstan Andrey Golubev 4-6 6-7 6-4 6-7
        Kazachstan Aleksandr Nedovyesov  
 R5 Enkelspel Kazachstan   Kazachstan Andrey Golubev 7-6 6-2 6-3
 Zwitserland - Italië: 3-2 | Wereldgroep, Halve Finale
 12 t/m 14-09-2014 | Geneva Palexpo, Genève, Zwitserland (Hardcourt - Indoor)
 R1 Enkelspel Italië   Italië Simone Bolelli 7-6 6-4 6-4
 R4 Enkelspel Italië   Italië Fabio Fognini 6-2 6-3 7-6
 Frankrijk - Zwitserland: 1-3 | Wereldgroep, Finale
 21 t/m 23-11-2014 | Stade Pierre Mauroy, Lille, Frankrijk (Gravel - Indoor)
 R2 Enkelspel Frankrijk   Frankrijk Gaël Monfils 1-6 4-6 3-6
 R3 Dubbelspel Frankrijk Zwitserland; Stanislas Wawrinka Frankrijk Julien Benneteau 6-3 7-5 6-4
        Frankrijk Richard Gasquet  
 R4 Enkelspel Frankrijk   Frankrijk Richard Gasquet 6-4 6-2 6-2
 Zwitserland - Nederland: 4-1 | Wereldgroep, Play-Off
 18 t/m 20-09-2015 | Geneva Palexpo, Genève, Zwitserland (Hardcourt - Indoor)
 R2 Enkelspel Nederland   Nederland Jesse Huta Galung 6-3 6-4 6-3
 R3 Dubbelspel Nederland Zwitserland; Marco Chiudinelli Nederland Matwé Middelkoop 6-7 6-4 6-4 4-6 1-6
        Nederland Thiemo de Bakker  
 R4 Enkelspel Nederland   Nederland Thiemo de Bakker 6-3 6-2 6-4
 Volg ons op Facebook-pagina  YouTube-kanaal Copyright 2006-2018 RogerFederer.NL RogerFederer.NL  Voorwaarden | Privacy | Contact